Matematická olympiáda Pangea

V tomto školskom roku sme sa prvýkrát zapojili do novej  matematickej súťaže s názvom Pangea. Školské kolá tejto súťaže prebiehali  v týždni od 18. do 22. marca. Do súťaže sme zapojili väčšinu žiakov z tried : I.A ( mechanik nastavovač), 1.C ( mechanik počítačových sietí), I.D ( grafik digitálnych technológií), 2.C( mechanik počítačových sietí) a 3.C ( mechanik počítačových sietí ). Súťaží sa po ročníkoch. Najúspešnejší študenti môžu postúpiť do celoslovenského kola, ktoré bude v Bratislave v druhej polovici apríla.

Výsledky súťažných testov budú zverejnené v prvej polovici apríla 2013. Už teraz sme zvedaví, ktorí študenti budú najúspešnejší riešitelia tejto súťaže na našej škole a či sa niekomu z nich  podarí postúpiť do  celoslovenského kola. Konkurencia je určite veľká.

obrazok 1  obrazok 2

Pangea je celoeurópska matematická olympiáda pre žiakov základných a študentov stredných škôl. Túto súťaž podporilo aj Ministerstvo školstva SR a Fakulta Matematiky, Fyziky a Informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.

Prečo Pangea?

Slovo Pangea má grécky pôvod a v preklade znamená "celá Zem". S rastúcou globalizáciou sa stáva čoraz dôležitejšia aj medzinárodná výmena vedomostí. Organizátor súťaže chce svojim mottom "matematika spája" zjednotiť všetkých študentov v názore, že matematika je aj zábavná a netreba sa jej vyhýbať. Na Slovensku je hlavným organizátorom súťaže Bystra Education, s.r.o. so sídlom v Bratislave.

Pangea je známa okrem Slovenska aj v ďalších 11 európskych krajinách: Nemecko, Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Portugalsko a Španielsko. A ďalej sa rozširuje.

Hlavným cieľom  tejto súťaže je zvýšiť záujem študentov o matematiku a zdokonaliť ich logické myslenie.


A teraz si pozrite sústredenie žiakov pri riešení úloh prostredníctvom niekoľkých fotografií:

obrazok 3

obrazok 4

obrazok 5


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac December 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31