Slávnostná akadémia

12. apríl bol pre našu školu veľmi výnimočný deň. Pred deväťdesiatimi rokmi sa začala písať história našej školy, keď sa na prelome dvadsiatych a tridsiatych rokov minulého storočia v našom meste objavili zástupcovia brnianskej Zbrojovky a bratislavských Muničných a kovodelných závodov a začali rokovať o možnostiach výstavby nového závodu. Jeho budovanie a rozvoj priemyslu prirodzene spôsobil potrebu rozvoja učňovského školstva, a preto sa čoskoro začalo s výučbou.

Na oslavu tohto výročia sme napísali knihu, ktorá sa venuje 90. výročiu prípravy na odborné povolania a dnes sme ju na slávnostnej akadémii aj pokrstili. A to tak po našom, po strojársky, pomocou robotického ramena.

Krstnými otcami boli predseda TSK Jaroslav Baška a predseda predstavenstva spoločnosti thyssenkrupp rothe erde Slovakia a.s. Ľudovít Francl. Pokrstenú knihu si z rúk nášho pána riaditeľa prevzal primátor mesta Karol Janas, ktorý je vedúci autorského kolektívu a ktorý nám pri písaní knihy nesmierne pomohol.

Je pre nás veľká česť, že sme mohli na pôde školy privítať množstvo vzácnych hostí a aj bývalých zamestnancov školy, ktorý svojou prácou prispeli k rozvoju školy a tým tvorili jej históriu. Dúfame, že si užili program, ktorý sme pripravili, a že si odniesli z tohto špeciálneho dňa len tie najlepšie dojmy. Ich prítomnosť mala význam pre každého z nás a ich záujem o naše úsilie je pre nás veľmi cenný. Tešíme sa na ďalšie príležitosti na spoločné stretnutia a zdieľanie našich úspechov a radostí.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Máj 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31