Záložka do knihy spája slovenské školy

11. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy

Záložka do knihy spája slovenské školy:

Názov projektu: Najlepší fantasy príbeh podľa mňa vyzerá takto...

 

        Ako už stabilní účastníci tohto projektu sme aj tento rok s potešením prijali výzvu Metodicko-pedagogického centra Odbor Slovenskej pedagogickej knižnice v Bratislave umelecky spracovať záložku do knihy.

 Náš „výrobný tím“ sa zo 17 študentov prvého a štvrtého ročníka odboru grafik digitálnych médií zúžil na 7 prvákov pod vedením svojich vyučujúcich Ing. Miloša Ďutku, Mgr. Evy Turčániovej a majstra OV Mgr. B. Cehelského. Každý žiak, ktorý sa chcel projektu zúčastniť, vytvoril dve záložky na vyhlásenú tému. Vychádzali sme z vedomostí zo základnej školy a z vedomostí získaných na našej škole na vyučovacích hodinách slovenského jazyka a literatúry.

Na tému fantasy literatúra sme sa bavili o dielach:

J.K. Rowlingová – Harry Potter

J.R.R. Tolkien – Nedokončené príbehy

Staré grécke báje a povesti a i.

 Termín odoslania vyrobených záložiek partnerskej škole sme dodržali . K záložkám sme priložili aj niekoľko darčekových predmetov s logom našej školy. Z partnerskej školy v Ružomberku sme dostali balík s množstvom záložiek. Väčší počet záložiek  rozdáme žiakom, niektoré  vystavíme v školskej knižnici ako spomienku na tohtoročný projekt.

 Touto cestou sa prihováram všetkým výrobcom záložiek na našej škole, ktorí obetovali svoj vlastný čas na to, aby vytvorili niečo, nevediac pre koho, s úmyslom potešiť a obdarovať neznámych na inej škole.

 

Spracovala:  Mgr. Eva Turčániová

obr. 1

 


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31