Zážitkové vyučovanie - návšteva Múzea dopravy

Dňa 8. novembra 2023 sa žiaci 3.A triedy zúčastnili zážitkového vyučovania. Z Považskej Bystrice sme vyrazili vlakom za pochmúrneho počasia, ale príchod do Bratislavy bol plný slnka a bol prísľubom krásneho jesenného dňa.

Účelom akcie bolo navštíviť expozíciu Múzea dopravy, nachádzajúceho sa v meste Bratislava. Expozícia výstavy je jedinečná svojho druhu na Slovensku a je schopná žiakom našej školy ukázať technickú históriu dopravy, ako koľajovej, tak aj cestnej a lodnej a ukázať technické riešenia dopravy a jej vývoj. V expozícii bola zaradená aj výstava storočnice plavby dunajskej a československej plavby zámorskej, s odborným výkladom pracovníka týchto plavieb. Výklad bol veľmi zaujímavý a zároveň aj poučný. Súčasťou výstavy bolo množstvo veľmi pekných makiet súčasných aj historických plavidiel nákladnej a osobnej dopravy po Dunaji, a tiež makety niektorých bývalých československých zámorských lodí.

Prehliadka múzea pokračovala expozíciou historických osobných a nákladných automobilov a motocyklov. Počas celej prehliadky múzea žiaci spolu s pedagógmi Ing. Balušíkom a Ing.Ďutkom premýšľali a riešili, ako by sa jednotlivé diely lodí a automobilov  vyrábali z technologického hľadiska a hľadiska CNC techniky.

Po návšteve múzea akcia pokračovala prehliadkou Bratislavy formou výletného vláčika s výkladom o jednotlivých historických častiach hlavného mesta. Ukončením bola prehliadka okolia Parlamentu Slovenskej republiky a bratislavského hradu.

Myslíme si, že akcia splnila svoj cieľ a po ťažkom a komplikovanom začiatku, kedy sa akcia organizovala v pomerne krátkom čase, bol záver výchovno-vzdelávacej aktivity prínosom nielen  pre žiakov, ale aj pre pedagogický dozor.

 

Ing. Miloš Ďutka


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac December 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31